TPP • Zima w miescie 2015 • Towarzystwo Przyjaciół Pragi
1922
post-template-default,single,single-post,postid-1922,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive

Zima w miescie 2015

W tym tygodniu rozpoczęły się ferie zimowe dla praskich uczniów. Jak co roku czeka na nich masa atrakcji udostępnionych przez Urząd Dzielnicy, Dom Kultury Praga czy liczne organizację pozarządowe. Do tych ostatnich jak zawsze zaliczymy Towarzystwo Przyjaciół Pragi. Niestety ostatnie lata wyglądały bardzo mizernie pod kątem opadów śniegu dlatego też pewne atrakcję typowo zimowe nie mogły być zrealizowane. Ale czy to nas może zniechęcić do działania? Oczywiście, że nie!

Podczas ostatniego weekendu mieliśmy mieć zorganizowany kulig ale identycznie jak w zeszłym roku śnieg się na nas obraził i na dzień przed planowanym kuligiem odwołaliśmy rezerwacje na kulig. Nie zraziło to nas jednak to odwiedzin podwarszawskich okolic, zorganizowania ogniska dla wszystkich dzieci, rodziców i opiekunów oraz bardzo długiego i relaksującego spaceru, który pozwolił rozkoszować się widokami i odgłosami natury. Wytrwałość spacerowiczów oprócz atrakcji zapewnionych przez TPP, została nagrodzona widokiem licznej zwierzyny leśnej oraz delikatnymi opadami śniegu, które pozwoliły dzięki uprzejmości okolicznych mieszkańców na zorganizowanie szybkiego wyścigu na sankach. Zmęczeni, lekko lub bardziej przemoczeni, późnym wieczorem trafiliśmy do pobliskiej karczmy, gdzie po ogrzaniu, wypiciu ciepłej herbaty i wysuszeni wyruszyliśmy z powrotem na naszą „bez zimową” Pragę.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i opiekunom za pomoc oraz okolicznym mieszkańcom za wypożyczenie sanek. Oczywiście zapraszamy do nas na Pragę, gdzie zrewanżujemy się naszą praską gościnnością!

Tagi: