TPP • "Psi park - wybieg dla psów" • Towarzystwo Przyjaciół Pragi
1702
page-template-default,page,page-id-1702,page-child,parent-pageid-97,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive

Towarzystwo Przyjaciół Pragi ma zaszczyt przedstawić Państwu projekt złożony do Budżetu Partycypacyjnego: „”Psi park – wybieg dla psów”.

Jest to jedyny projekt, który przeszedł warunki formalne, został zaprezentowany na spotkaniach preselekcyjnych oraz po głosowaniu otrzymał możliwość zaprezentowania go mieszkańcom Pragi, którzy glosując na niego mogą stworzyć pierwszy na Pradze prawdziwy psi park.

Chcielibyśmy aby zapoczątkowało to powstanie kolejnych tego typu wybiegów „psich parków”. Mamy nadzieje, że ten autorski i pionierski projekt TPP sprawdzi się w praktyce i zdobędzie serca nie tylko właścicielom czworonożnych przyjaciół ale i wszystkich mieszkańców Pragi.

Poniżej krótki opis projektu:

Celem projektu „Psi park – wybieg dla psów”‚ jest stworzenie na terenie Nowej Pragi wybiegu dla psów. W ramach projektu powstałby obiekt na terenach zielonych pomiędzy ul. Strzelecką a ul. Stalową o pow. ok 1500 mkw, odizolowany, ogrodzony i oświetlony. Na utworzonej, bezpiecznej przestrzeni psy mogłyby biegać swobodnie, załatwiać się i używać zabawek i przeszkód znajdujących się na terenie Psiego parku.

W parku powinny znajdować się mają następujące przeszkody: drabinki, huśtawki, tunel, płotki, obręcze do skoków, ścieżka „slalom”, palisada i kładka.

Ze względu, że teren musi być ogrodzony, wejść będzie można przez dwie samo zamykające się bramki. Na terenie powinny znajdować się śmietniki, w tym śmietniki na psie odchody.

Park posiadać będzie regulamin korzystania z Psiego Parku – wybiegu dla Psów, określający, że czworonogi mogą przebywać w tych miejscach bez smyczy i kagańca, co nie zdejmuje z właściciela psa odpowiedzialności za zachowanie podopiecznego.

Na Pradze podobnie jak w całej Warszawie miejsca do spacerowania z psem są ograniczone. Jednakże powstanie wybiegów dla psów pozwoli stworzyć miejsce, gdzie właściciel ma zawsze możliwość spuszczenia psa ze smyczy i cieszenia się swobodą swojego pupila.  Liczne nieczystości załatwiane przez czworonogów, bardzo rzadko są sprzątane przez właścicieli psów, co uprzykrza czasami życie wszystkim mieszkańcom Pragi. Dzięki realizacji projektu możliwe będzie:

1) zaspokojenie potrzeb psów i ich właścicieli

2) rozwiązanie problemu puszczania psów bez smyczy w miejscach publicznych

3) propagowanie nawyku sprzątania po pupilach

4) nawiązanie relacji między ludzkich oraz propagowanie wiedzy na temat psich zachowań.

5) propagowanie aktywnego spędzania czasu

 Zapraszamy do głosowania, które odbędzie się w dniach 20-30 czerwca. Głosować będzie można przez Internet, w urzędzie Miasta i listownie. O szczegółach głosowania będziemy informować na specjalnie założonym do tego celu fanpagu:

https://www.facebook.com/tpp.towarzystwo.przyjaciol.pragi