TPP • Projekt bezpłatnej, miejskiej sieci WI FI na terenie dzielnicy Praga Północ • Towarzystwo Przyjaciół Pragi
1596
page-template-default,page,page-id-1596,page-child,parent-pageid-97,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive

     W tej chwili już nie sposób docenić zalet i możliwości, jakie daje nam dostęp do internetu. Przede wszystkim to możliwość nawiązywania komunikacji z innymi ludźmi, to również miejsce do poszerzania i zdobywania wiedzy oraz rozwijania swoich zainteresowań.  Dzięki internetowi mamy bardzo szybki i przejrzysty dostęp do informacji, możemy załatwiać sprawy urzędowe, robić zakupy, czy opłacić rachunki nie wychodząc z domu. Jednak technika cały czas idzie do przodu i wszystkie te czynności chcemy co raz częściej wykonać będąc na spacerze, w autobusie czy czekając w kolejce na zakupach. W takich przypadkach w Warszawie możemy skorzystać z dostępu do darmowej sieci miejskiej WI FI czyli bezpłatnego, bezprzewodowego i 24-godzinnego dostępu do Internetu. Około 150 Hot Spotów codziennie służy zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Niestety tak świetnymi statystykami nie może pochwalić się nasza Praga, gdyż na terenie dzielnicy Praga Północ nie znajduję się żadna lokalizacja z punktem dostępu do sieci. Jest to ewidentnie krzywdzące i ograniczające zarówno samych mieszkańców Pragi, jak i turystów czy gości. Nie można pominąć również aspektów dotyczących postrzegania Pragi pod kątem popularności i atrakcyjności turystycznej. Udostępnienie nieodpłatnie technologii bezprzewodowego dostępu do Internetu w połączeniu z pięknem zabytkowych obiektów i zachowanej prawdziwej warszawskiej tkani miejskiej stanowić ma w naszym zamierzeniu dodatkowy walor turystyczny naszej dzielnicy i całego miasta.

     Nasz projekt zakłada uruchomienie sieci hot-spotów z sygnałem bezpłatnego, bezprzewodowego internetu WiFi, który będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców naszego miasta, turystów, uczniów, pracowników etc. Kwota przeznaczona na wykonanie zadania pozwoli na instalację, uruchomienie i serwisowanie hot-spotów na terenie dzielnicy Praga Północ, w wybranych lokalizacjach. Celem naszego projektu jest wyznaczenie przez mieszkańców dzielnicy miejsc, gdzie ma być uruchomiona bezpłatna sieć miejska. Zasada jest prosta – mamy do wyboru 25 miejsc, mieszkańcy wybierają, miasto realizuje. Dzięki temu już w 2015 roku będziemy mogli łączyć się z bezpłatnym praskim WiFi na ulicach miasta. Zrealizowanie planu jest możliwe dzięki nowej idei Budżetu Obywatelskiego. Aby wesprzeć nasz projekt i przyczynić się do utworzenia ogólnomiejskiego WiFi wystarczy zagłosować na projekt autorski Towarzystwa Przyjaciół Pragi: „Projekt bezpłatnej, miejskiej sieci WI FI na terenie dzielnicy Praga Północ”. Jeśli zadanie dostanie się do projektu budżetu Miasta Warszawy, to już pod koniec 2014 roku internauci zdecydują, gdzie Prażanie mają mieć dostęp do WiFi. Sukces jest w zasięgu ręki, jak nigdy reki każdego mieszkańca czy sympatyka Pragi. Zapraszamy do głosowania i poparcia naszego projektu.