TPP • „Wietrzenie Szafy z Żyrafy” - grudzień 2013 • Towarzystwo Przyjaciół Pragi

„Wietrzenie Szafy z Żyrafy” – grudzień 2013

Boże Narodzenie to szczególny okres jeżeli chodzi o gest pomocy tym najbardziej potrzebującym. Już sama atmosfera Świąt, często jest najlepszym prezentem, jaki możemy podarować komuś w tych strasznie szybko uciekających czasach. Niestety nie każdy ma możliwość poczucia ciepła, bliskości i radości, dlatego Towarzystwo Przyjaciół Pragi w tym wyjątkowym okresie stara się nie zapominać o nikim. Licznie organizowane akcję skierowane są zarówno do najmłodszych ale i również do naszych praskich seniorów. Trwająca od połowy listopada akcja „Wietrzenie Szafy z Żyrafy” dotyczaca zbiórki odzieży, żywności oraz zabawek  pozwoliła nam na zorganizowanie paczek dla polskich kombatantów na Kresach oraz do kilkunastu naszych lokalnych ośrodków zajmujących się pomocą społeczną.

Z drobnymi upominkami pojawiliśmy się więc w niżej wymienionych ośrodkach:

1)      Filii Nr 1 Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy ul. Groszkowskiego 5

2)      Filii Nr 2 Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy ul. Brechta 15/31

3)      Dom Samotnej Matki i Dziecka ul. Szymanowskiego 4a

4)      Dom Dziennego Pobytu ul. Brzeska 4

5)      Klub Złotego Wieku ul. Jagiellońska 56

6)      Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej ul. Kawęczyńska 47/49

7)      Szpital Praski

8)      Polski Związek Głuchych – Oddział Mazowiecki ul. Białostocka 4

9)      Zgromadzenie ss. Albertynek Posługujących Ubogim ul. Kawęczyńska 4a

10)   Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci ul. Szwedzka 6 lok. 82

11)   Świetlica Środowiskowa „Dom Ojca Ignacego” Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej ul. Sierakowskiego 6

12)   Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Dzielnicowy Warszawa Praga Północ ul. Wileńska 55/57

13)   Zespół Ognisk Wychowawczych im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” Ognisko „Praga” ul. Środkowa 9

W imieniu obdarowanych bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które choćby w najmniejszym stopniu włączyły się w akcje i przyczyniły się do tego aby wspomnienie o tych świątecznych chwilach rozgrzewały na cały rok serca tych najbardziej potrzebujących!

DSC08460 DSC08465 DSC08463 DSC08457