TPP • V Zbiórka żywności dla Kombatantów i Polaków mieszkających na Kresach • Towarzystwo Przyjaciół Pragi
1895
post-template-default,single,single-post,postid-1895,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive

V Zbiórka żywności dla Kombatantów i Polaków mieszkających na Kresach

To już okrągła 5 rocznica, akcji Towarzystwa Przyjaciół Pragi mającej na celu przygotowanie i wysłanie części zebranej żywności, w ramach akcji „Wietrzenie Żyrafy z Szafy” i przekazania jej zamieszkującym na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Kombatantom, którzy mimo upływu wielu lat nadal noszą dumnie w sercu miłość do ukochanej ojczyzny.

W tym roku udało nam się skompletować 26 paczek, w których znalazły się przede wszystkim suche produkty żywnościowe oraz przynajmniej jedna książka i oczywiście świąteczne kartki z życzeniami wykonanie osobiście przez podopiecznych ognisk i świetlic wychowawczych na terenie Pragi.

Paczki przygotowywane przez członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Pragi trafią jeszcze w grudniu do Polaków zamieszkałych na terenie Litwy i Ukrainy. W pierwszej kolejności dary otrzymają kresowi weterani Armii Krajowej, następnie polskie rodziny wielodzietne oraz osoby samotne.

W tym roku podobnie, jak w ubiegłym dodatkową atrakcją był kalendarz „Warszawska Praga na Starych Fotografiach” autorstwa „zawinklem.pl” przy udziale „Jarka Spacerologa praskiego”. Dodatkowo dołożyliśmy kilkanaście sztuk starych, oryginalnych pocztówek z widokiem Pragi oraz pierwszy kalendarz autorstwa Towarzystwa Przyjaciół Pragi – „Dzieci Ulicy”.

Tagi: