TPP • Turniej sportowy • Towarzystwo Przyjaciół Pragi
1667
post-template-default,single,single-post,postid-1667,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive

Turniej sportowy

Towarzystwo Przyjaciół Pragi zostało zaproszone do pomocy przy uroczystym podsumowaniu XII Festiwalu Nauki „BO JA Lubie to!”, który miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 258 im. gen. Jakuba Jasińskiego. Konkurs „Bo ja lubię to !” odbywa się raz w roku, zawsze w dniu wolnym od pracy, aby mogli w nim uczestniczyć dzieci razem z całymi rodzinami. Tegoroczny cel  XII Festiwalu Nauki to umiejętność kreatywnego spędzania wolnego czasu jako najlepsza broń przeciw „zjadaczom czasu” czyli: komputerowi czy telewizji. Niestety, jak po złości akurat w tym dniu nastapiło załamanie pogody i już od rana padał gęsty deszcz. Tym samym cała impreza musiała zostać przeniesiona do sali gimnastycznej. Warto podkreslić, że dzięki bardzo sprawnej organizacji i wielkiej chęci do zabawy przez uczestników konkursu impreza wcale nie straciła na atrakcyjności. Punktualnie o godzinie 9:00 ciepło i serdecznie rozpoczęła go Dyrektor Szkoły Pani Jadwiga Buler. W związku z patronatem Dzielnicy Pragi Północ m.st. Warszawy reprezentowała go Wiceburmistrz Edyta Federowicz a z Rady Dzielnicy pojawiła sie Pani Hanna Jarzębska. Wśród zaproszonych gości pojawili się również m.in. Poseł na Sejm RP Alicja Dąbrowska oraz Kanclerz Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej ks.dr Dariusz Szczepaniuk.

Po przemówieniu Pani Dyrektor, wręczono nagrody za udział w konkursach: „Owocowe ubranko”, „Na sportowo dookoła swiata” oraz „Moja pasja – moje zycie”. Poniżej prezentujemy pełną listę Laureatów, którym raz jeszcze serdecznei dziękujemy:

Klasy I – III „Owocowe ubranko”

1 miejsce

Krystian Prystupiuk kl. 3F  SP 258
Aleksandra Dąbkowska kl. 3C SP 258

2 miejsce

Aleksandra Krzywonos SP 73
Oliwia Waruszewska kl. 1E SP 258

3 miejsce

Natalia Szymanek SP 73
Zofia Urbanik kl. 3B SP 258

Wyróżnienie

Wiktor Adamowski SP 50
Gabriela Sajdak kl. 1D SP 258
Rafał Zając kl. 1D SP 258
Natalia Sawicka kl. 2B SP 258

Klasy IV – VI „Na sportowo dookoła świata”

1 miejsce

Kacper Kondeja kl. 5C SP 258

2 miejsce

Weronika Połowska kl. 4D SP 258

3 miejsce

Zuzanna Tomalka kl. 4C SP 258

Wyróżnienie

Katarzyna Mazurowska kl. 4D SP 258

Nauczyciele SP – „Moja pasja – moje życie”

1 miejsce

Pani Teresa Bator SP 258

2 miejsce

Pani Anna Kalińska SP 50

3 miejsce

Pani Elżbieta Hinz SP 258

Po wręczeniu nagród i licznych oklaskach, rozpoczeła się część sportowo – rekreacyjna. Konkurencje, które miały sie odbyć na boisku, przeniesiono do sali gimanstycznej i na korytarze. Kolejne atrakcje przewidziano w salach lekcyjnych. Można było: rysować, malować na sztalugach, ustawiać klocki, pomalowac sobie twarz, wziąć udział w loterii fantowej, grać w liczne gry planszowe, spróbowac swoich sił na torze w kapslach, wziąć udział w zajęciach z pomocy przedmedycznej, licznych atrakcjach przygotowanych przez harcerzy oraz potańczyć na mini dyskotece. Słowem atrakcji było mnóstwo, dzieci i rodzice zadowoleni, organizatorzy spisali się na medal i pozostaje tylko oczekiwanie na kolejny XIII już Festiwal Nauki. Do zobaczenia za rok!!!

Turniej Jasiniakow 2 Turniej Jasiniakow 3 Turniej Jasiniakow 4

Tagi: