TPP • Świat bez wandalizmu • Towarzystwo Przyjaciół Pragi
2018

Świat bez wandalizmu

Wandalizm na Pradze to niestety coś z czym nie potrafią sobie poradzić ani żadnej maści urzędnicy, ani nasi dzielni policjanci wraz z zastępem straży miejskiej ani wspólnoty, spółdzielnie czy poszczególni mieszkańcy. Co gorsza skutki wandalizmu wtapiają się w obraz miasta i pozostają w cichym przyklasku zdecydowanej większości mieszkańców. Dlatego z przyjemnością postanowiliśmy włączyć się w organizację wspaniałej akcji i warsztatów Fundacji „Świat bez wandalizmu” oraz  TMobile, która na celu miała przeprowadzenie warsztatów z szeroko pojmowanego wandalizmu, usuwaniu skutków wandalizmu oraz remontu zniszczonego budynku – siedziby jednego z praskich Towarzystw Przyjaciół Dzieci. Przygotowania do akcji trwały kilka miesięcy. W tym czasie przygotowany został plan dotyczący napraw i prac remontowych, harmonogram warsztatów a także przeprowadzone zostały ankiety dotyczące postrzegania wandalizmu przez dzieci i młodzież. Finał akcji odbył się w dniach 29-31/05/2015 podczas którego odbyło się wspólne malowanie murali, gotowanie i przyrządzanie zdrowego jedzenia ( w końcu wandalizm dokonuje się również na osobie) i najważniejsza część – wyremontowanie siedziby TPD przy ul. Wileńskiej. Efekty widać na załączonym zdjęciu. Ze swojej strony chcieliśmy podziękować wszystkim osobom, które zostały zaangażowane w akcje i mamy głęboką nadzieje, że udało nam się przekonać do walki z wandalizmem choćby te osoby, które uczestniczyły w warsztatach.