TPP • Rodzinna Praga - piknik • Towarzystwo Przyjaciół Pragi

Rodzinna Praga – piknik

Piknik „Rodzinna Praga” to największy piknik organizowany w dzielnicy Praga Północ. Chociażby z tej racji nie mogło zabraknąć na nim Towarzystwa Przyjaciół Pragi, które zawsze popiera wszelkie społeczne inicjatywy, które zbliżają mieszkańców. Lista organizatorów była duża a należeli do niej oprócz TPP: Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej – Świetlica Środowiskowa Dom Ojca Ignacego, Środowiskowe Ogniska Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Praga Północ, Stowarzyszenia Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN, Kościół Armia Zbawienia, Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, Stowarzyszenie dla Rodzin, Stowarzyszenie Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej – Praga Północ,
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom, Praska Światoteka, Klub Alternatywny dla dzieci i młodzieży Caritas, Zespół Ognisk Wychowawczych Imienia Kazimierza Lisieckiego “Dziadka” Ognisko “Praga”, Fundacja Dr Clown, Hufiec Pracy, Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga Północ Miasta Stołecznego Warszawy.

Analogicznie do liczby organizatorów, mieliśmy do zaoferowania równie pokaźną listę atrakcji. Do najważniejszych należały liczne konkurencje sportowe, w których udział brały praskie świetlicy i kluby młodzieżowe. Można było nauczyć się Zumby, grac na licznych instrumentach muzycznych czy poznać tajniki żonglerki. Nie zabrakło oczywiście malowania twarzy, zaplatania wielobarwnych warkoczy, tworzenia bransoletek a także pomalowania kilkumetrowej kolorowanki. Do tego zorganizowany został świetny poczęstunek od grila, przez pyszne ciasta i watę cukrową. A żeby nie tylko było coś „dla ciała” to zorganizowaliśmy dwa konkursy dotyczące wiedzy o Pradze, które wypadały naprawdę bardzo dobrze.

Na samym końcu pragniemy podziękować organizatorom i wszystkim osobom, które pomogły w organizacji. Należy podkreślić, że wszystkie atrakcje dostępne były bezpłatnie a liczne konkursy sportowe, jak i umysłowe nagradzane były świetnymi prezentami.

Do zobaczenia za rok!!!