TPP • I Praski Turniej Playstation FIFA 2015 • Towarzystwo Przyjaciół Pragi

I Praski Turniej Playstation FIFA 2015

Dokładnie 5 grudnia odbył się I praski turniej w Playstation FIFA 2015 orgaznizowany oczywiście przez Towarzystwo Przyjaciół Pragi wraz z praskimi oddziałami Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Do turnieju zgłosiło się 32 dzieci ale na miejscu okazało się, że grupa liczy ponad 40 osób. Zapowiadała się więc klawa zabawa!

Uczestnicy zostali podzielenie na dwie grupy, z których po pierwszej rundzie do dalszego etapu przeszły osoby, które wygrały swoje pierwsze mecze. Z pozostałej 20-stki do finalnej walki o wygraną przeszło 6 osób i na tym etapie mecze rozgrywane były już wraz z rewanżami, zaś o przejściu decydowała ilość zdobytych punktów a w przypadku braku rozstrzygnięcia ilość strzelonych bramek. Do finału trafiły trzy osoby, które na tym etapie rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Tym razem również o zwycięstwie decydować miały zdobyte punkty bądź strzelone bramki. Wielkim zwycięzcą okazał sięEryk Dzięcioł, któremu bardzo gratulujemy i mamy nadzieje, że w przyszłym roku będzie się starał o obronę tytułu.

Wspomnieć również należy, że każdy z uczestników (a nawet goście i widzowie) dostał upominek w postaci pysznej czekolady ufundowanej przez firmę PRG – Budsan. Do tego organizatorzy zadbali o ciepły posiłek wraz z napojami i oczywiście drobne nagrody.

Reasumując turniej wypadł fantastycznie i z cała pewnością w przyszłym roku odbędzie się jego kolejna edycja.

Ze swojej strony pragniemy podziękować opiekunom wszystkich placówek, których podopieczni wzięli udział, w szczególności Pani Elżbiecie Pogońskiej za udostepnienie lokalu i jak zawsze bezinteresowną pomoc!

plakat_fifa