TPP • Piknik nad Wisla 19.10.2014 • Towarzystwo Przyjaciół Pragi

Piknik nad Wisla 19.10.2014

W ubiegłą niedziele Towarzystwo Przyjaciół Pragi zaprosiło 10 rodzin z praskich ośrodków pomocy społecznej na piknik nad Wisła. Oprócz rewelacyjnego towarzystwa dopisała nam wprost niesamowita pogoda! Największą frajdę miały oczywiście dzieci, dla których zorganizowaliśmy liczne atrakcje. Na rozgrzewkę zaczęliśmy od szybkiego meczu w piłkę nożną, do którego chętnie dołączyli inni plażowicze. Gra była bardzo zacięta a wynik spotkania rozstrzygnął najmłodszy zawodnik na boisku, który na chwilę przed końcowym gwizdkiem wpakował piłkę do bramki.  W międzyczasie piękniejsza część TPP przygotowała poczęstunek, który po emocjonującym i  zaciętym meczu smakował co najmniej dwa razy bardziej. Następnie wyruszyliśmy brzegiem Wisły w poszukiwaniu przyrzecznych skarbów. W naszej kolekcji znalazły się liczne muszelki, mniej lub bardziej szlachetne kamienie oraz dwa klucze i 57 groszy 🙂 Na koniec udaliśmy się zadrzewione tereny w celu zorganizowania patyków i finalnie upiekliśmy kiełbaski w ognisku wymieniając miedzy sobą najciekawsze podwórkowe praskie historie. Dojadając ostatnie kęsy odprowadziliśmy wzrokiem ostatnie promienie niemal letniego słońca i w promienistych nastrojach powróciliśmy do domów.