Dołącz do nas

Towarzystwo Przyjaciół Pragi to organizacja powstała dzięki dobrej woli i chęci piętnastu osób, którym zależy na promocji Pragi i skupianiu ludzi, którzy chcą Pradze dać „coś” od siebie. Jesteśmy społecznością połączoną wspólnymi celami i licznymi wyzwaniami. Każdy z nas posiada wieloletnie doświadczenie w działalności społecznej na rzecz Pragi i jej mieszkańców. Taka praktyka zebrana razem stała się naszym kapitałem mądrości, który pozwala nam sprawnie i skutecznie działać w celach statutowych. Nie zamykamy się jednak w dotychczasowej ilości członków. Warunki nabycia członkostwa Towarzystwa Przyjaciół Pragi określa Statut i „Regulamin Opłacania Składek  w Stowarzyszeniu Towarzystwo Przyjaciół Pragi”. Członkami Stowarzyszenia mogą zostać wyłącznie osoby pełnoletnie. Osoba niepełnoletnia może uczestniczyć w pracach stowarzyszenia (a w szczególności w organizowanych przez TPP  akcjach, konkursach, wystawach etc) wyłącznie pod opieką opiekuna prawnego. Od członków TPP oczekujemy samodzielności, a także profesjonalnego i odpowiedzialnego podejścia do zadań, których się podejmuje. Stowarzyszenie jest otwarte na każdy pomysł i inicjatywę. Zależy nam na ludziach aktywnych, kreatywnych, zaradnych i lubiących wyzwania.  Wymagamy odpowiedniego poziomu wiedzy,  inwencji twórczej, zaangażowania oraz kultury osobistej. Towarzystwo Przyjaciół Pragi przepełnione prawie stu letnią tradycją, stawia przede wszystkim na jakość a nie ilość osób. Pobierane składki w całości przeznaczane są na podstawowe cele statutowe, jak również koszty związane z bieżącą działalnością (organizacja akcji i konkursów, zakup nagród, utrzymanie strony www, wydawanie legitymacji członkowskich, etc). Oczywiście wyżej wymienione koszty grubo przewyższają nasze dochody ze składek, dlatego stawiamy nacisk, żeby ten obowiązek był wykonywany sumiennie.

Jeżeli więc ktokolwiek spełnia wymogi określone w statucie, zobowiązuję się do przestrzegania przepisów statutu oraz czynnego i odpowiedzialnego udziału w pracach i zadaniach organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Pragi, proszony jest o przesłanie do nas wypełnionego formularza.

Zdajemy sobie również sprawę, że wiele osób boi się samego słowa „członkostwo” albo bycia zrzeszonym w jakiejkolwiek „organizacji” i dlatego nie ma chęci się zapisać. Jeżeli jednak ktokolwiek zainteresowany jest współpracą bądź naszą działalnością, mimo wszystko prosimy o kontakt. Najważniejsze są chęci i wykorzystanie potencjału ludzi, którzy chcą działać na rzecz Pragi. Wspólnie możemy to osiągnąć.

Statut TPP

REGULAMIN OPŁACANIA SKŁADEK W STOWARZYSZENIU TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ PRAGI