TPP • Kalendarz "Dzieci Ulicy" • Towarzystwo Przyjaciół Pragi
1908
post-template-default,single,single-post,postid-1908,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive

Kalendarz „Dzieci Ulicy”

Towarzystwo Przyjaciół Pragi w ramach podziękowań za współpracę w roku 2014 z różnymi organizacjami rządowymi, pozarządowymi i osobami wyjątkowo zasłużonymi dla Pragi postanowiło podarować kalendarz z bohaterami „Dzieci Ulicy”.

Idea kalendarza powstała podczas spacerów, które TPP przeprowadzało w ubiegłym roku. Zainteresowanie dzieci i młodzieży historią Pragi, jej niezwykłością i autentyzmem, skłoniło nas do stworzenia jakiejś formy podsumowania przekazywanej podczas spacerów wiedzy. Nie chcieliśmy powielać „sztandarowych” obiektów czy faktów na temat Pragi. Dlatego stworzyliśmy 12  historii chyba mniej znanych,  przedstawionych przez „Dzieci Ulicy”. Z krótkich opisów i humorystycznie przedstawionych obrazków, czytelnik może dowiedzieć się m.in. o najbardziej kameralnym kościółku na Pradze, o tym jak udało się uratować część budynków mennicy, gdzie jest jedyny kiosk elektryczny na Pradze oraz kto był autorem najstarszego graffiti.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia na praskich ulicach i podwórkach!