TPP • HUKS na Pradze • Towarzystwo Przyjaciół Pragi
1847
post-template-default,single,single-post,postid-1847,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive

HUKS na Pradze

Towarzystwo Przyjaciół Pragi dzięki uprzejmości Prezesa Zarządu Hokejowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Warszawa, Pana Roberta Tchórzewskiego zorganizowało cykl spotkań w praskich przedszkolach, w których udział wzięli zawodnicy wraz z trenerami. Zainteresowanie było naprawdę bardzo ogromne i niestety ilość zgłoszeń z przedszkoli zdecydowanie przerosła możliwości czasowe hokeistów. Mimo wszystko w najbliższym czasie z całą pewnością powtórzymy taką akcję i postaramy się aby kolejna grupa chętnych, również miała możliwość spotkania z zawodnikami. Zajęcia rozpoczęły się od przybliżenia dzieciom zasad dotyczących gry w hokeja. Co ciekawe już na tym etapie pojawiły się pytania dzieci z których pierwsze dotyczyły sytuacji, kiedy można kogoś sfaulować albo uderzyć (cytuje: „jeśli naplawde zasłuży”) 🙂 . Po kolejnych wyjaśnieniach ze strony gości dzieci zasypały zawodników kolejnymi pytaniami a następnie miały możliwość przymierzenia stroju i sprzętu w jakim na co dzień ćwiczą i grają hokeiści. Kolejną atrakcją były mini konkursy z wykorzystaniem sprzętu do hokeja oraz rozdanie kilku drobnych upominków. Całość spotkania, która początkowo zaplanowana była na ok 30-40 min przeciągnęła się do prawie dwóch godzin. To chyba najlepsze podsumowanie całości akcji – tak duże zainteresowanie to nie tylko olbrzymi sukces samych gości ale i nadzieja na zainteresowanie już od najmłodszych lat zdrowym, sportowym trybem życia.

Na koniec chcielibyśmy podziękować Zarządowi HUKS Warszawa, dyrekcji i wychowawcom placówek przedszkolnych oraz oczywiście samym zawodnikom i trenerowi Panu Lubomirowi Witoszek.

Tagi: