TPP • Dzień Dziecka z TPP cz.2 • Towarzystwo Przyjaciół Pragi
1688
post-template-default,single,single-post,postid-1688,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive

Dzień Dziecka z TPP cz.2

Dom Samotnej Matki i Dziecka to szczególne miejsce na Pradze. Z pozoru niczym niewyróżniający się budynek przy ul. Szymanowskiego 4 a, ukryty pomiędzy budynkami osiedla Praga II kryje w sobie olbrzymią nadzieję w wiarę i pomoc dla drugiego człowieka. To miejsce, w którym przebywające kobiety znajdują czas na wyciszenie, uporządkowanie swojego życia i podjęcia odpowiednich kroków, co do swojej i dziecka przyszłości. Nie sposób pominąć ogromnej pracy kierownictwa i opiekunów placówki, które oprócz codziennych obowiązków nie szczędzą czasu na rozmowy z matkami, doradzają i podnoszą na duchu. Nie oceniają, nie robią wyrzutów, nie moralizują, tylko wyciągają pomocną dłoń. Dyskretnie i delikatnie. 

Towarzystwo Przyjaciół Pragi z nieukrywaną przyjemnością wspiera Dom Samotnej Matki i Dziecka. Nie tylko ze względu na misję, jaką wykonuje tenże ośrodek czy obszary działania, ale przede wszystkim za wspaniała atmosferę, która panuje w ośrodku, za zaangażowanie kierownictwa, wychowawców i ambicje podopiecznych za walkę z trudnościami życia. Dlatego z ogromną przyjemnością przyjęliśmy pomysł Pani Kierownik Ewy Hochmut o pomoc w zorganizowaniu pikniku rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Po wspólnych ustaleniach program miał obejmować liczne atrakcje i z niecierpliwością czekaliśmy na wdrożenie ich w życie. Lekką dawkę stresu po raz kolejny przyniosła nam pogoda, która przez kilka dni poprzedzających piknik okazała się znowu deszczowa i nieprzychylna. Ktoś jednak chyba lubi nas tam na Górze bo w sobotni poranek od rana przywitał nas słońcem. Nie mniejsza radość nastąpiła po przyjściu do ośrodka. Dzieci nie mogły się już doczekać obiecanych atrakcji i rozbawione ganiały po ogrodzie. Po chwili każdy już znalazł zajęcie dla siebie. Część osób zajęła się rozstawianiem jedzenia i napojów, inni przygotowaniem teatrzyku dla dzieci a męska część TPP dość szybko i sprawnie rozpaliła dwa grille. Z minuty na minutę cała impreza sprawnie się rozkręcała a nad ogrodem unosił się zapach pieczonych smakołyków i gwar rozbawionych dzieci. Chwila oddechu nastąpiła podczas występu teatralnego, który dzieci przyjęły z ogromną radością. Później było jeszcze ciekawiej, puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy, jedzenie własnoręcznie zrobionej waty cukrowej, mecz w pikę nożną (brawa dla Karolinki!), ping – ponga, zabawy z chustą i wiele innych atrakcji, które odbywały się już na całym ogrodzie. Niestety choć dzieci nie bardzo chciały nas puścić, po kilku godzinach świetnej zabawy musieliśmy opuścić DSMiD. Oczywiście obiecaliśmy zorganizowanie podobnej akcji wkrótce bo któż by się umiał oprzeć takim szczerym uśmiechom na twarzy dzieci.

Chcielibyśmy podziękować kierownictwu, wychowawcom oraz wszystkim mieszkańcom ośrodka, którzy swoją pomocą i pozytywnym nastawieniem pomogli nam zorganizować tak fajną imprezę. Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

Tagi: